Pon.- Pt. 8:00 - 17:00

Napisz do nas!

    Biuro Obsługi Klienta
    © Prawo autorskie 2024.
    Wszystkie prawa zastrzeżone.

    Jak powinna być wyposażona dobra maszyna do pelletu ze słomy?

    Dlaczego inwestowanie w przemysł maszyn do produkcji pelletu ze słomy jest opłacalne? Głównym powodem jest rosnący popyt na maszyny do produkcji granulatu ze słomy. Dzieję się tak przede wszystkim dlatego, że z biegiem czasu pellet jest coraz częściej wykorzystywany zamiast węgla w celu ogrzewania oraz jako nowe źródło energii. 

    Pozwala to na znaczącą oszczędność w skali całego roku. Taka redukcja kosztów jest dostrzegana przez coraz większą liczbę klientów. Dlatego inwestując w biznes związany z maszynami do produkcji pelletu ze słomy, można nie tylko uzyskać zadowalające zyski, ale także przyczynić się do globalnej ochrony środowiska. Dlatego jakościowa maszyna do pelletu ze słomy to inwestycja. Jak powinna być wyposażona dobra maszyna do pelletu ze słomy?

    Wyposażenie linii produkcyjnej pelletu ze słomy

    Przede wszystkim należy zacząć od tego jakie etapy produkcji są niezbędne do wytworzenia dobrej jakości produktu. Każda maszyna do pelletu ze słomy pełni swoją funkcję, która konieczna jest do przetworzenia surowca, w celu wyprodukowania produktu najwyższej jakości.

    Jakie maszyny są niezbędne na poszczególnych etapach?

    Pierwszy etap produkcji to rozdrobnienie materiału. Niezbędny do tego jest rozdrabniacz RD-500, który pozwala przygotować surowiec do dalszej obróbki. Podczas tego etapu maszyna do produkcji pelletu ze słomy, dokładnie miażdży i sieka biomasę. Masa jest homogenizowana do jednolitej frakcji, dzięki czemu może być poddawana dalszemu procesowi produkcji.

    Podczas transportu, surowiec musi zachować odpowiednią wilgotność na poziomie 12-15%, dlatego w linii produkcyjnej niezbędna jest obecność systemu nawilżania z wtryskiem. W celu uniknięcia zbrylenia się transportowanej masy, linia produkcyjna musi przejść przez bunkier. Podajnik ślimakowy PS-200 ze specjalnym dozownikiem, równomiernie podającym słomę, przemieszcza surowiec do peleciarki.

    Rozdrobniony materiał transportowany jest do peleciarki PELETON-300. Ta maszyna do pelletu ze słomy posiada ruchome rolki i wyprofilowaną drobną matrycę. Dzięki temu jest w stanie bez żadnego problemu przerobić przetransportowany do niej surowiec. W tym etapie materiał ogrzewany jest do wysokich temperatur, mieszczących się w granicach 80-100 °С. Ten proces ma na celu odseparowanie ligniny wchodzącej w skład słomy. Jest to kluczowy moment w procesie produkcji pelletu ze słomy.

    Przesiewanie i schładzanie

    Kolejnym niezbędnym etapem jest przesiewanie i schładzanie. Do tego procesu niezbędny jest Przesiewacz/schładzacz  PB-100. Przetworzony surowiec jest transportowany linią produkcyjną do schładzacza. Następnie niezbędne jest obniżenie temperatury za pomocą owiewania produktu chłodnym powietrzem. Na tym etapie pelet ze słomy zyskuje twardą i zbitą konsystencję. Po uzyskaniu oczekiwanej struktury, konieczne jest przesianie nieziarnistych, niewielkich cząsteczek do worków odpylających.

    Workowanie pelletu

    Końcowym procesem produkcji jest workowanie. Maszyna do produkcji pelletu niezbędna na tym etapie to Big Bag lub wagopakowarka.