Pon.- Pt. 8:00 - 17:00

Napisz do nas!

  Biuro Obsługi Klienta
  © Prawo autorskie 2024.
  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  PELECIARKI / GRANULATORY

  Peleciarki, nazywane również granulatorami, są urządzeniami pozwalającymi nauzyskanie biopaliwa. Peletowanie (inaczej granulowanie) to proces polegający na wprasowaniu danego materiału pod wysokim ciśnieniem. Do tego celu wykorzystuje się różnego rodzaju biomasę, taką jak na przykład MDF, słomę, drewno, gałęzie drzew owocowych, drewno palone, miskant czy wytłoki z trzciny cukrowej. Peleciarka do słomy tworzy granulat pelletu, czyli ma za zadanie kompaktowanie biomasy, co pozwala na uzyskanie niewielkich walców o wielkości kilku centymetrów. Aby wspomniany proces mógł przebiec w sposób prawidłowy, niezbędne jest stosowne przygotowanie surowca.

  Zasada działania peleciarki

  W jaki sposób działa peleciarka? Na pierwszym etapie biomasę oczyszcza się i osusza. Następnie wybrany surowiec musi zostać rozdrobniony, przesiany i oczyszczony z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń mineralnych. Przygotowany w ten sposób materiał trafia do granulatora, gdzie jest poddawany obróbce. Wszystko zaczyna się od dozownika,który przeciska substrat na matrycę posiadającą dużą ilość kanałów przelotowych. Dzięki obecności rolek prasujących w peleciarce do pelletu, słony, trocin czy innej, możliwe staje się wtłaczanie biomasy. Następnie występuje wzrost ciśnienia i temperatury, co pozwala uzyskać zagęszczony materiał o właściwej lepkości. Kolejny etap to ujednolicanie długości pelletu przez granulator do pelletu wyposażony w noże obcinające. Na sam koniec jest on schładzany przez peleciarkę do odpowiedniej temperatury.

  Peleciarki z naszej oferty

  W naszym asortymencie dostępne są różnego rodzaju peleciarki. Jedną z dostępnych serii jest GKM. W jej skład wchodzą granulatory z ruchomą matrycą o średnicy między 100 a 260 mm. Służą one głównie do przerabiania miękkich surowców, takich jak siano, zboże czy słoma. Oferujemy również peleciarki Peleton stworzone z myślą o przygotowywaniu pelletu z trocin liściastych, iglastych do każdego rodzaju biomasy. Ostatnia propozycja to granulatory RTH będące nowocześniejszą wersją urządzeń z linii GKM o zredukowanych gabarytach.

  GKM Seria peleciarek z ruchomą matrycą o średnicy matrycy od 100 do 260mm. Służy głównie do przerabiania surowców miękkich typu zboże, słoma, siano. (Przeczytasz więcej klikając słowa ze strzałką ☞ oraz pomarańczowymi literami).

  PELETON Peleciarki tej serii były zaprojektowane dla robienia pelletu z trocin drzew iglastych, liściastych oraz biomasy każdego typu.

  RTH Granulatory tej serii to zmodernizowana wersja maszyn z serii GKM, różnią się mniejszymi gabarytami.

  Peleciarki GT – czym się wyróżniają?

  Peleciarki GT przeznaczone są do produkcji pelletu (biopaliw), a także innych produktów ciężkich do peletowania. Bazują na surowcu, jakim są odpady drzewne (mowa tu o trocinach, zrębkach, pyłach). Co więcej, granulator ten wykorzystuje też odpady rolnicze roślinnego pochodzenia – łuski, odpady rzepakowe, sojowe, łodygi kukurydzy.

  Czym wyróżniają się peleciarki do trocin GT? Dzięki przeprowadzonej modernizacji peleciarek serii GT znacząco zwiększyła się żywotność materiałów eksploatacyjnych. Zmiany widoczne są też w konstrukcji elementów prasujących, a także układu smarowania łożysk. Jakie przynosi to korzyści peleciarkom GT? To m.in. obniżenie kosztów eksploatacji poprzez zwiększenie żywotności części zamiennych. Jeśli zależy Ci na maksymalnej wydajności oraz łatwej obsłudze, peleciarka do paszy GT jest godna Twojej uwagi.

  Peleciarki Peleton – efektywnie przerabiają trociny drzew iglastych i liściastych

  Modele peleciarek do trocin Peleton pozwalają na efektywne przerabianie trociny drzew iglastych i liściastych, a także innego typu biomasy. Granulatory te mogą być częścią kompletnych linii do produkcji pelletu oraz linii typu mini, w skład których wchodzą jedynie: podajnik ślimakowy oraz peleciarka. Peleton wyróżniają się redukcją obrotów za pośrednictwem przekładni – ich praca jest bardzo stabilna. Peleciarki Peleton przerabiają biomasę na wysokojakościowy pellet. Jeśli są Państwo zainteresowani wspomnianymi peleciarkami, jesteśmy w stanie przyjąć od Państwa surowiec na próbki i nagrać film z działania peleciarki.

  Peleciarka Rotex 150 – lekkie i mobilne peleciarki

  Kolejna peleciarka do trocin to Rotex 150. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten model? Z kilku powodów. Po pierwsze, ten granulator do słomy generuje znaczące oszczędności ekonomiczne – Rotex 150 umożliwia pozyskanie pelletu opałowego ze słomy czy też odpadów zbożowych (kaloryczność 3 ton pelletu ze słomy jest porównywalna z 1000 m3 gazu ziemnego). Na uwagę zasługuje też znajdująca się w peleciarce Rotex 150 przekładnia zębata, dzięki której możliwe jest przerobienie biomasy i trociny różnych gatunków drzew, w porównaniu z przekładnią pasową, jest więc to również peleciarka do trocin. Przekładnia zębata w Rotex 150 to też małe gabaryty, cicha praca przy odpowiednim smarowaniu, wysoka równomierność pracy oraz sprawność sięgająca 98%!

  Granulatory paszowe są przeznaczone do produkcji paszy dla kurcząt, brojlerów, świń, królików, przepiórek, krów, koni, ryb. Granulatory i Peleciarki mają w zestawie jedną matryce i rolki. Matryca peleciarki od 2 do 8mm (do wyboru dla klienta). Dla każdej peleciarki dodawany jest klucz do zdejmowania matrycy.

  Nie oglądałeś jeszcze żadnego produktu!
  Usługi

  Firma Peletto.pl oferuje Państwu zakres usług związanych z branżą peletowania oraz granulacji surowców.

  Nasza firma jest producentem wszystkich podzespołów peleciarek. We własnym zakresie prowadzimy produkcję maszyn do peletu również wykonujemy zamówienia indywidualne.

  Wykonujemy na zamówienie m.in:

  1. matrycę dostosowane pod indywidualne życzenie klienta;
  2. rolki kompletne oraz elementy rolek (w tym osi, krążniki);
  3. wały główne;
  4. kompletne głowicy do samodzielnego montażu (z obrotowymi rolkami oraz z obrotowymi matrycami);
  5. przenośniki taśmowe pod wymiar.

  Świadczymy usługi montażu oraz uruchomienia linii do produkcji pelletu, szkolimy personel.

  Gwarancja wysokiej jakości

  Własna produkcja

  8 lat na rynku

  Gwarancja i Serwis

  Dostawa w całej Europie

  Duży wybór produkcji

  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro