Pon.- Pt. 8:00 - 17:00

Napisz do nas!

  Biuro Obsługi Klienta
  © Prawo autorskie 2024.
  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Peleciarka / Granulator pierścieniowy GT

  • Kod produktu:
  • Dostępność: na stanie
  274,130.10 Netto: 222,870.00

  Granulatory pierścieniowe, peleciarki  przeznaczone są do produkcji biopaliwa stałego (pelletu) oraz przetwarzania produktów trudnych do granulacji.

  Jako surowce stosuje się odpady drzewne (trociny, dorsz, wióry itp.) oraz odpady roślinne z przetwórstwa rolnego (łuski i mączki słonecznika, rzepaku, soi; słoma zbożowa; łodygi i kolby kukurydzy; łuski ryżowe itp.). są używane. Ponadto granulatory pierścieniowe służą do granulowania miskanta, torfu, nawozów min, nawozów z biohumusu, nawozów z odchodów kurzych.

  Konstrukcja zespołu pelletującego i układu smarowania została całkowicie zaktualizowana. Wprowadzono istotne zmiany, które pozytywnie wpłynęły na niezawodną i bezpieczną pracę prasy, obniżenie kosztów eksploatacji dzięki zwiększeniu żywotności części zespołu prasującego, a także łatwość obsługi dzięki zmianie konstrukcja rolek.

  • Wydajność granulatorów pierścieniowych, peleciarek od 0,5 t/h.

  Dla granulatorów pierścieniowych serii GT przeprowadzono modernizację, która umożliwiła zwiększenie żywotności tego sprzętu. Zaktualizowano konstrukcję zespołu prasującego i układu smarowania. Wprowadzono istotne zmiany, które pozytywnie wpłynęły na niezawodność i bezpieczeństwo prasy, obniżenie kosztów eksploatacji dzięki zwiększeniu żywotności części zespołu prasującego, a także łatwość obsługi dzięki zastosowaniu zmiana konstrukcji rolek.

   

  Model GT-250D GT-304D GT-304D GT-304D GT-500D
  Moc napędu prasy, kW 22 55 55 55 110
  Moc napędu mieszalnika, kW 3.0 3.0 3.0 7,5
  Moc napędu dozownika, kW 0,75 0,75 0,75 1,5
  Moc napędu urządzenia  kW 0,55 0,55 0,55 1.1
  Wymiary całkowite (szer. x dł. x wys.), mm 930 x 1470 x 2145 1675x1650x1690 1675x1650x1690 1675x1650x1690 2350x2400x2670
  Waga (kg 1100 1800 1800 1800 5050

  Zalety granulatorów pierścieniowych serii GT:

  • Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które nie rdzewieją oraz nie pękają pod wpływem dużych obciążeń
  • Mało wymagające w eksploatacji
  • Długotrwałe
  • Wygodne i łatwe w użyciu
  • Zoptymalizowane pod kątem zużycia energii elektrycznej
  • Ulepszona konstrukcja układu smarowania i zespołu prasującego
  • Niezawodność i bezpieczeństwo
  • Minimalne koszty eksploatacji i dłuższa żywotność zespołu prasującego.

  Granulatory pierścieniowe przeznaczone są do produkcji biopaliwa stałego (pelletu), przerobu odpadów drzewnych, odpadów rolniczych i odpadów z gospodarstw hodowlanych.

  W ciągu ostatnich 10-15 lat granulacja produktów sypkich zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród producentów, jak i wśród odbiorców. Zarówno światowi, jak i krajowi producenci oferują szeroki wybór urządzeń w zależności od indywidualnych cech surowca, jego ilości i wymaganej dla klienta wydajności. Dziś prasę do pelletu można kupić  w różnych wersjach. Dzięki szerokiej gamie granulatorów GT. Klient ma możliwość zakupu prasy do pelletu o najbardziej optymalnej wydajności, mocy i odpowiednich wymiarach.

  Największą zaletą procesu jest to, że granulowany produkt ze względu na swoje zagęszczenie zajmuje znacznie mniejszą objętość, co czyni go maksymalnie wygodnym w przechowywaniu i transporcie. W przypadku produktów, które ulegają zniszczeniu pod wpływem czynników zewnętrznych, bardzo ważne jest, aby granulacja pozwoliła wydłużyć ich trwałość. Podczas granulacji na powierzchni granulki tworzy się gęsta, błyszcząca warstwa ochronna, która zapobiega przenikaniu wilgoci i powietrza. Dzięki temu granulowana śruta sojowa czy słonecznikowa jest przechowywana dłużej, nie tracąc przy tym swoich właściwości odżywczych. Granulowane trociny, słoma, łuski i inne pozostałości organiczne można również przechowywać dłużej, gdyż granulacja zapobiega ich gniciu.

  Dodatkowe zapotrzebowanie na urządzenia do granulacji powstaje w związku z większym wykorzystaniem paliw alternatywnych. Wcześniej tony odpadów generowanych co sezon w każdym elewatorze po oddzieleniu ziarna były po prostu wyrzucane na wysypiska śmieci. Dziś wykorzystuje się je jako paliwo do generatorów ciepła suszarni zbożowych, ogrzewania pomieszczeń itp. Ponownie granulowane odpady zbożowe, łuski słonecznika, trociny zajmują znacznie mniej miejsca i mają wyższą temperaturę spalania.

  Można kupić granulator pierścieniowy, prasowy do produkcji pelletu w różnych konfiguracjach. Konstruukcja zapewnia pracę przez 24h.

  Prasa, Granulator pierścieniowy i jego zalety:

  – mocowanie matrycy za pomocą pierścieni bandażowych dodatkowo zwiększa jej wytrzymałość i zdolność wytrzymywania dużych obciążeń, zmniejszając prawdopodobieństwo zniszczenia;

  – wydajna przekładnia pasowa klinowa w połączeniu z wysokiej jakości łożyskami SKF zapewniają długą i bezawaryjną żywotność sprzętu;

  – wszystkie granulatory prasowe wyposażone są w urządzenia zabezpieczające przed przeciążeniami, co zwiększa trwałość i niezawodność agregatów granulatorów prasowych, tworząc bezpieczną pracę dla personelu;

  – zawór automatycznego resetowania produktu gwarantuje ciągłą pracę granulatora prasowego, dokonując automatycznego resetu nadmiaru produktu w przypadku przeciążenia;

  – układ 2-rolkowy umieszczony wewnątrz pierścieniowej matrycy zapewnia wysoki stopień docisku produktu, równomierny rozkład obciążeń na matrycę, oś centralną i łożyska napędu głównego;

  – urządzenie do wymuszonego podawania produktów lekkich w sposób ciągły i równomierny podaje surowiec do strefy granulacji.

  Na życzenie klienta istnieje możliwość zakupu granulatora pierścieniowego do produkcji pelletu z dodatkowym wyposażeniem:

  • System automatycznego podawania rolek;
  • Hydrauliczny system usuwania matrycy;
  • Inne elementy – zapytaj przedstawiciel

  Peleciarka pierścieniow, prasa do pelletu –  jej cena uzależniona jest od wielu czynników, takich jak wydajność, moc, wyposażenie, modyfikacja, wyposażenie dodatkowe itp., to sprzęt nowoczesny, zaawansowany technologicznie.

  Przed zakupem granulatora pierścieniowego zalecamy kontakt z przedstawicielami naszej firm, którzy pomogą Państwu w wyborze optymalnego sprzętu do Państwa potrzeb. Udzielą również informacji na temat możliwości konfiguracji i gwarancji, terminów dostaw, opowiedzą o warunkach świadczenia usług i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

  Chcąc zakupić i uruchomić prasę do pelletu należy zwrócić uwagę na ilość surowca planowanego do przerobu oraz wydajność linii produkcyjnej. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat oferty prosimy o kontakt z przedstawicielami firmy.

  Zadzwoń do naszych przedstawicieli i zapytaj o więcej!

  Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Aby dokonać zakupu należy skontaktować się z handlowcem, potwierdzić cenę oraz termin dostawy.

  Сena dotyczy granulatora GT 304D z podstawowym osprzętem

  tel. 889 899 914

  tel. 889 899 904

  Nie oglądałeś jeszcze żadnego produktu!
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro