Peleciarki, granulatory typu RTH

Przedstawiamy peleciarki, granulatory typu RTH od Peletto.pl. Peleciarki były zaprojektowane głównie dla małych i średnich gospodarstw domowych. System napędzania jest taki sam jak u peleciarek typu GKM. Teoretycznie peleciarki są bardzo podobne, różni się stół (podstawa) na której założony silnik oraz głowica.

Takie rozwiązanie pozwoliło zmniejszyć wagę maszyny oraz rozmiary gabarytowe. Z tego powodu peleciarka jest bardziej mobilna, potrzebne jest również mniejsze pomieszczenie do pracy granulatora oraz do dalszego magazynowania. Dodatkowo taki typ konstrukcji jest tańszy w produkcji, dlatego cena końcowa jest niższa od peleciarek serii GKM

W tej serii peleciarek zastosowano napęd na matrycę. Obroty redukowane są kołem pasowym oraz paskami klinowymi. Więcej można przeczytać klikając w zakładkę peleciarki serii  GKM.

Zalety jakie posiadają peleciarki, granulatory typu RTH, które są napędzane na matrycę

  • Istnieje możliwość regulacji odstępu pomiędzy matrycą, a rolkami podczas pracy. To pomaga użytkownikom dokręcić rolki patrząc na pelet który wychodzi słabo zbity albo odpuścić rolki w przypadku gdy słychać metalowe dźwięki tarcia rolek bezpośrednio o matrycę. Z reguły ten odstęp powinien być w przedziale od 0,1 do 0,3 mm;
  • Taki typ konstrukcji pozwala zwiększyć liczbę obrotów na matrycy. To pozwala osiągnąć przy takiej samej średnicy matrycy większą wydajność;
  • Konstrukcyjnie jest maszyną bardziej intuicyjną. Napęd jest na paski klinowe oraz koło pasowe, dlatego eksploatacja oraz konserwacja maszyny jest bardzo prosta. Części zamienne są powszechnie dostępne, wobec tego bezproblemowo można serwisować czy naprawić taką maszynę samemu w razie usterek.
  • Maszyna rolnicza jest bardziej efektywna biorąc pod uwagę wydajność w stosunku do poboru mocy oraz ceny samej maszyny.

Peleciarki, granulatory serii RTH zostały skonstruowane głównie do przerabiania surowców miękkich, takich jak mieszanki paszowe, pełnowartościowa pasza, ziarno całe, również kruszone czy rozdrobnione, biomasa typu siano, słoma, odpady zbożowe (z rzepaku, soi czy owsa).  

Zadzwoń do nas, powiedz nam czego oczekujesz a nasz specjalista dopasuje specjalnie dobraną na twoje potrzeby maszynę, która w optymalny sposób wykorzysta potencjał posiadanego przez ciebie gospodarstwa. Przyjedź do Poznania i zobacz pracę wszystkich naszych niezawodnych maszyn na żywo, w hali demonstracyjnej. Posiadamy wysokiej jakości serwis i obsługę klienta, a jako producent nie borykamy się z problemem braku dostępności części. 


Porównanie produktów (0)


Peleciarka, granulator RTH-150 4 kW | 100 kg/h

Peleciarka, granulator RTH-150 4 kW | 100 kg/h

Granulator, peleciarka do pasz oraz peletu RTH-150 to maszyna przeznaczona do granulowania mieszanek paszowych dla zwierząt. Za pomocą takiej peleciarki można przygotować paszę granulowaną dla królik..

7 070,00zł (Netto) 8 696,10zł (Brutto)

Peleciarka, granulator RTH-200  5,5 lub 7,5 kW | 200 kg/h

Peleciarka, granulator RTH-200 5,5 lub 7,5 kW | 200 kg/h

      Peleciarka, granulator do pasz i peletu RTH- 200 służy do granulowania mieszanek paszowych dla potrzeb zwierząt, w tym królików, kurczaków, przepiórek, brojlerów, świń, ryb ..

7 990,00zł (Netto) 9 827,70zł (Brutto)

Peleciarka, granulator RTH-260 | 11 kW | 300 kg/h

Peleciarka, granulator RTH-260 | 11 kW | 300 kg/h

      Na potrzeby rynku nasza firma zaprojektowała Peleciarkę RTH – 260. Niezawodny oraz solidny napęd, który zapewnia wystarczającą ilość paszy granulowanej dla zwierząt oraz peletu..

11 310,00zł (Netto) 13 911,30zł (Brutto)

Wyświetlono: 1 do 3 z 3 (1 stron)
© Prawo autorskie 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.