Wszystkie prawa zastrzeżone.
Dlaczego warto kupować oryginalne rolki do peleciarki?
Maszyna do peletów z ruchomymi rolkami to taka, w której rolki klinowane są na wale głównym, czyli kręcą się, a matryca stoi na miejscu. Kupując maszynę do produkcji pelletu, wiele osób bierze pod uwagę jej energooszczędność, rozmiar, wygodę poruszania się i cenę. Jak wszyscy wiedzą, jest jeszcze jedna ważna rzecz, a mianowicie wyposażenie dodatkowe peleciarek.
Zgodnie z opiniami klientów, roczny koszt akcesoriów stanowi prawie 8% kosztów sprzętu paszowego. Matryce i rolki są częściami często zużywającymi się podczas użytkowania urządzeń do produkcji pelletu. Proces produkcyjny nie może przekraczać wydajności roboczej samej maszyny do produkcji peletów z biomasy, w przeciwnym razie dojdzie do uszkodzenia silnika i przyspieszonego zużycia komponentów, co skróci żywotność peleciarki.
Kontrola i konserwacja rolki dociskowej
Przed każdym uruchomieniem należy sprawdzić, czy rolki dociskowe nie są zanieczyszczone ciałami obcymi, które uniemożliwiają ich swobodną pracę, oraz sprawdzić, czy rolki nie są zużyte. W normalnych warunkach żywotność rolki dociskowej, podobnie jak w przypadku matrycy wynosi 300-500 godzin. Zazwyczaj po wymianie nowej matrycy należy wymienić również rolki dociskowe. Kupowanie oryginalnych rolek do peleciarki znacz aco może przedłużyć żywotność części, matrycy i całej maszyny. Inwestując w dobrą jakość poszczególnych elementów całej maszyny, możesz mieć realny wpływ na jakość otrzymanego produktu końcowego i wydajność całej linii produkcyjnej.
Kompleksowość działania
W oryginalnych urządzeniach ważne jest to, że pozwalają kompleksowo realizować zadania. Oprócz pelletowania słoma jest oczyszczana w bębnie przesiewacza. Z uwagi na to, że powstały produkt ma wysoką temperaturę, należy go schłodzić, aby uzyskać pożądaną twardość przy jednoczesnej rafinacji drobnych cząstek. Produkt końcowy będzie miał obniżoną zawartość wilgoci, ale jednocześnie będzie miał zwiększoną gęstość nasypową.
O czym należy pamiętać?
Produkcja peletów ze słomy jest popularną działalnością w Europie, a produkt końcowy cieszy się dużym popytem wśród hodowców zwierząt. Jest on również spalany w celu wytworzenia ciepła w chłodniejszych porach roku. Przy produkcji pelletu ze słomy ważne jest, aby używać wysokiej jakości wilgotnej biomasy pochodzącej zaufanego i sprawdzonego źródła. Bardzo ważne jest również wyeliminowanie wszelkich zagrożeń dla całej linii produkcyjnej pelletu ze słomy. Eksploatacja i utrzymanie wszystkich urządzeń niezbędnych w wielu etapach, zwykle wiąże się z wysokimi kosztami, gdy mają one do czynienia z obcymi materiałami i słomą niskiej jakości.
Jeżeli zaś chodzi o samą eksploatację urządzenia to warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału z jakiego została wyprodukowana część do peleciarki. Ma to kluczowe znaczenie dla długości i jakości wykonywanej pracy. Jeżeli dojdzie do ich uszkodzenia, to wówczas do wymiany należy wybrać kompatybilną, najlepiej oryginalny zamienny podzespół