Pon.- Pt. 8:00 - 17:00

Napisz do nas!

  Biuro Obsługi Klienta
  © Prawo autorskie 2024.
  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Linia, maszyna do produkcji peletu ze słomy PELETON-3000 S | 37kW | 350 kg/h

  • Kod produktu:Peleton - 3000 S
  • Dostępność: na stanie
  34,237.30 Netto: 27,835.20

  PELETON-3000 S to nowoczesna, wysokiej jakości i niezawodna maszyna, linia do peletu ze słomy o wymaganej wilgotności mieszczącej się w przedziale 12-15%. Wydajność linii do produkcji peletu sięga 330-480 kg/h.

  Skład maszyny do pelletu ze słomy o wydajności do 350 kg/h:

  • Linia do produkcji pelletu LDG-3000
  • Rozdrabniacz RD-500 z cyklonem
  • Przenośnik taśmowy PT-1000 z wentylatorami

  Maszyna do peletu  ze słomy PELETON-3000 S jest wyposażona w:

  • Rozdrabniacz RD-500: Początkowym etapem przygotowania słomy w maszynie do peletu ze słomy jest rozdrabnianie bel oraz kostek w sieczkarni. Rozdrabniacz do bel to kruszarka z dużą, okrągłą komorą, w której rotor tnie bele i kostki doprowadzając surowiec do jednolitej frakcji nadającej się do dalszego peletowania.
  • Podajnik ślimakowy PS-200: Surowiec jest podawany do peleciarki podajnikiem ślimakowym wcześniej przechodząc przez bunkier, który zapobiega zbrylaniu się materiału. Urządzenie posiada dozownik, który równomiernie podaje słomę do głowicy peleciarki. W większości przypadków słoma używana do peletowania jest zbyt sucha, dlatego też powinna być nawilżona do odpowiedniego poziomu 12-15 %. Do zestawu linii wchodzi również system nawilżania z wtryskiem, co bez problemu pozwoli podnieść wilgotność do pożądanej.
  • Peleciarka PELETON-300: Peleciarka serii PELETON z ruchomymi rolkami oraz odpowiednie dobraną matrycą łatwo radzi sobie z przerabianiem biomasy. Matryca oraz rolki rozgrzewają się do temperatury  80-100 °С, co pozwala wydzielić ligninę zawartą w słomie. Lignina odgrywa ważną rolę w procesie produkcji przy użyciu maszyny do peletu ze słomy.
  • Przesiewacz/schładzacz  PB-100: Gorący pelet jest dostarczany bezpośrednio do schładzacza. W kolumnie jest owiewany chłodnym powietrzem, co powoduje stwardnienie peletu. Małe nieziarniste cząstki są oddzielane przez sito oraz odciągnięte do worków odpylających.
  • Workowanie: Po schłodzeniu, produkt za pomocą przenośnika taśmowego dostarczany jest do big bagu albo do wagopakowarki. Taśmociąg również chłodzi pelet za pomocą wentylatorów. Półautomatyczna wagopakowarka wyposażona jest w wagę, która odmierza wymaganą ilość peletu. Dodatkowe zamontowanie w maszynie pedału nożnego znacznie ułatwia pracę.
  • Odciąg SO-315: Konieczny jest system odciągów oraz kanałów powietrznych aby drobne cząsteczki pyłu nie dostawały się do powietrza i nie osadzały się w pomieszczeniu. Dlatego nasza maszyna do peletu ze słomy jest również przeznaczona do filtrowania pyłu z powietrza i osadzania go w worach.

  Posiadamy w ofercie różnego rodzaju kompletne maszyny do peletu ze słomy. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi produktami jakie są zamieszczone na stronie (kliknij tutaj i zobacz pozostałe linie produkcyjne, kompleksy, maszyny do produkcji pasz i peletu). Zadzwoń do naszego specjalisty i umów się na bezpłatną konsultację aby dobrać maszynę do peletu ze słomy idealnie dopasowaną do potrzeb twojego gospodarstwa. Odwiedź nas w naszej hali demonstracyjnej w Poznaniu i zobacz pracę naszych maszyn na żywo.

  Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Aby dokonać zakupu należy skontaktować się z handlowcem, potwierdzić cenę oraz termin dostawy.

  tel. 889 899 914

  tel. 889 899 904

  Dane techniczne
  Średnica roboczych otworów w matrycy
  6 - 8 mm (matryca jest przystosowana do przerabiania biomasy)
  Napięcie
  400 V
  Łączna moc silników
  37 kW
  Ilość rolek
  2 szt.
  Ilość noży odcinających
  1 szt.
  Okres gwarancji
  12 miesięcy
  Wymiary
  Długość
  4000 mm
  Szerokość
  1500 mm
  Wysokość
  2500 mm
  Waga
  1250 kg
  Minimalny rozmiar pomieszczenia dla montażu maszyny do peletu ze słomy
  40 m², wysokość min. 3 m
  Nie oglądałeś jeszcze żadnego produktu!
  Select your currency
  EUR Euro