Pon.- Pt. 8:00 - 17:00

Napisz do nas!

  Biuro Obsługi Klienta
  © Prawo autorskie 2024.
  Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Kompleks, linia, fabryka do produkcji pelletu z serii GT od 0,5 do 12 t/h

  • Kod produktu:
  • Dostępność: na stanie
  3,183,756.60 Netto: 2,588,420.00

  Prezentujemy nowoczesne rozwiązania dla branży pasz oraz pelletu opałowego. Innowacyjne linie, całe kompleksy do produkcji granulatu. Gaz z roku na rok drożeje, a jako paliwo alternatywne wykorzystuje się granulaty (pelety) biopaliwa, stąd też popularność pelletu opałowego stale rośnie. Jednocześnie produkcja tej formy opału naprawdę wysokiej jakości wymaga nie tylko surowców, ale także sprawdzonego sprzętu do pelletu, który działa jak w zegarku.

  • Wydajność:  od 0,5 do 12 t/h
  • Cena dotyczy linii o wydajności 1,5 t/h z suszarnią oraz rozdrabniaczem do zrębki

  Organizacja produkcji biopaliwa granulowanego jest podzielona na następujące etapy:

  • prace przedprojektowe,
  • projektowanie,
  • montaż,
  • produkcja i dostawa sprzętu;
  • Roboty budowlane; prace instalacyjne i uruchomieniowe.
  Jakie surowce do granulacji można zastosować w tej linii?
  • odpady drzewne,
  • wierzba energetyczna,
  • słoma zbożowa,
  • łuska słonecznika,
  • kasza gryczana,
  • łodygi kukurydzy,
  • proso rózgowe,
  • lignina,
  • torf
  • inna biomasa energetyczna.

  Jakie elementy zawierają koplete linie do produkcji pelletu?

  1  –  skład surowców:

  a – odpady biomasy rolniczej;

  b – odpady drzewne;

  2  –  obszar szlifowania:

  a – odpady biomasy rolniczej;

  b – odpady drzewne;

  3 – mokra strefa suszenia surowca;

  4 – sekcja granulacji, chłodzenia, przesiewania;

  5 – obszar księgowości, pakowania wyrobów gotowych;

  6 – skład gotowych produktów;
  7 – magazyn do przechowywania luzem wyrobów gotowych.

  W zależności od rodzaju granulowanego surowca i jego wilgotności, technologie granulacji różnią się.

  Produkcja pelletu na nowoczesnych kompleksach

  Aby stworzyć efektywną produkcję biopaliwa stałego, spełniającą wszystkie międzynarodowe standardy i wymagania, należy wziąć pod uwagę kilka elementów:

  • wykonać projekt wysokiej jakości (opracować rozwiązania technologiczne, rysunki układu, wybrać niezbędny sprzęt, który zgodnie ze swoimi cechami spełni wymagania i zapewni oczekiwaną produktywność i jakość produktu końcowego);
  • dostarczać surowce o stałej jakości;
  • wybierz wykwalifikowany personel serwisowy lub zapewnij niezawodne wsparcie serwisowe od głównego dostawcy sprzętu.

  Produkcja biopaliwa

  Obecnie bardzo istotna jest koncepcja inżynierii pełnego cyklu, czyli koncepcja fabryki pelletu pod klucz. Jednocześnie ze względu na brak na rynku wystarczającej liczby wykwalifikowanych i rzetelnych firm, konieczne jest maksymalne skoncentrowanie realizacji prac nad projektem na firmach posiadających praktyczne doświadczenie, zarówno w tworzeniu samej produkcji biopaliwa oraz w eksploatacji urządzeń. Zatem do pomyślnej realizacji projektu produkcji pelletu potrzebny jest jeden generalny wykonawca, który: dokładnie rozumie, jaką technologią produkcji pelletu powinien dysponować klient, produkuje i obsługuje urządzenia, świadczy serwis, posiada niezbędne licencje i certyfikaty.

  Uwzględniamy wszystkie te wymagania. Od ponad 29 lat specjaliści grupy firm z sukcesem realizują instalacje pelletu do granulacji różnych produktów w takich gałęziach przemysłu jak olej i tłuszcz, alkohol, biopaliwa itp.

  Linia do pelletu

  Aby zorganizować efektywną pracę linii do granulacji pelletu, należy przede wszystkim zrozumieć dostępne ilości surowców, pożądaną wydajność, lokalizację przyszłego przedsiębiorstwa, infrastrukturę (dostępność sieci inżynieryjnych, budynków, zakładów produkcyjnych), itp.

  Ponieważ od tego, jak wydajnie będzie działać pelletownia w przyszłości, zależy wiele czynników, nasi specjaliści wspólnie z klientem formułują najpierw zadanie techniczne, które określa wszystkie cechy przyszłej produkcji.

  Zdarzają się przypadki, gdy klient całkowicie rezygnował z pomysłu zorganizowania produkcji biopaliwa, otrzymując wyniki podstawowej inżynierii, które jasno pokazały, że produkcja pelletu w takich warunkach i ilościach nigdy nie będzie opłacalna.

  Surowiec do granulacji

  Charakterystyka surowców bezpośrednio wpływa na rodzaj sprzętu, który należy zastosować. Przede wszystkim trzeba wiedzieć jaki to surowiec: skały miękkie czy twarde, jakaś frakcja, wilgotność, obecność zanieczyszczeń (piasek, kamienie, wióry metalowe). W zależności od charakterystyki i dostępnej ilości surowca specjaliści proponują klientom optymalne rozwiązanie, może to być albo linia mini-pellet o wydajności 0,25 t/h, albo pełnoprawna wytwórnia pelletu o wydajności 5 t/godz. i powyżej

  Aby dobrać optymalny sprzęt do granulacji i mieć pewność co do produktu końcowego, specjaliści naszej fimry oferują klientom eksperymentalną granulację surowców. Na podstawie badań nasi specjaliści zaoferują niezbędny sprzęt i jego rozmieszczenie, dobiorą optymalne parametry pary roboczej – matryca-walce dla efektywnej granulacji. Obecnie specjaliści Grupy ICK opracowali ponad 60 technologii granulacji różnych produktów.

  Zadzwoń do naszych przedstawicieli i zapytaj o więcej!

  Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Aby dokonać zakupu należy skontaktować się z handlowcem, potwierdzić cenę oraz termin dostawy.

  ***Kwota 0,00 zł nie jest kwotą sprzedaży urządzenia

  tel. 889 899 914

  tel. 889 899 904

   

  Nie oglądałeś jeszcze żadnego produktu!
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro