Jak działa peleciarka?

Jak działa peleciarka bądź granulator? W poniższym artykule znajda państwo wszelkie potrzebne informacje na ten temat. Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu telefonicznego i zadawania pytań specjalistom firmy Peletto.pl

Sprawnie funkcjonująca peleciarka bez wątpienia przyda się zarówno na terenie gospodarstwa domowego, jak i firmy. Przede wszystkim dlatego, że umożliwi efektywną produkcję ekologicznego paliwa, jakim jest pelet, a to w konsekwencji zaowocuje mniejszymi kosztami ogrzewania. Pierwotnie urządzenie to służyło do produkcji pasz. Obecnie na rynku dostępne są peleciarki napędzane silnikiem spalinowym typu Diesel lub elektryczne. W zależności od jej przeznaczenia oferowane są maszyny o różnej mocy i wydajności. Dzięki temu łatwo można zakupić urządzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Możliwości są niemalże nieskończone. Niektóre peleciarki przeznaczone są jedynie do trocin, inne natomiast mają uniwersalne zastosowanie. Poza tym to, jak działa peleciarka, warunkuje technologia najnowszej generacji. Można być więc pewnym uzyskania za jej pomocą najwyższej jakości surowca. Zasada działania peleciarki, zwanej inaczej granulatorem, polega na sprasowaniu i ujednoliceniu granulatu. 

Jak działa peleciarka, granulator? Zasada działania maszyny

Pelet ma postać granulatu i jest zaliczany do odnawialnych źródeł energii z uwagi na to, że nie produkuje zbyt dużo popiołu podczas spalania. Uzyskuje się go za pomocą peleciarki. Zanim jednak otrzymamy produkt końcowy, po drodze należy wykonać szereg czynności, które sprawią, że na końcu otrzymamy najwyższej jakości pelet. Surowiec, który zamienia się w pelet musi być oczyszczony z zanieczyszczeń mineralnych i osuszony. Materiałem sypkim do produkcji peletu może być słoma, rozdrobnione drewno czy nawet rośliny energetyczne. Jest on również wyrównywany pod względem wilgotności, z wykorzystaniem pary wodnej, aby w efekcie łatwiej go było zagęścić i przerobić. 

Peletowanie to proces odbywający się pod wysokim ciśnieniem. Dlatego to jak działa peleciarka nie jest skomplikowane. Biomasa trafia najpierw do dozownika, który przeciska ją na matrycę. Następnie wtłaczany jest za pomocą rolek prasujących, znajdujących się na matrycy, do otworów, pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. W końcu sproszkowany pelet jest obcinany przy użyciu specjalnych noży, dzięki czemu tworzy się jednolita masa. Następnie jest schładzany. W zależności od zastosowanego surowca pelet może wykazywać różną lepkość.

Chętnie pomożemy ci dobrać taki sprzęt, który najlepiej odpowie na potrzeby twoje i twojego gospodarstwa. Wystarczy do nas zadzwonić na jeden z numerów telefonów podany na stronie i zapytać o bezpłatną konsultację. Wybierając maszyny rolnicze producenta Peletto masz gwarancję najwyższej jakości maszyn i obsługi klienta.

 27.08.2021
  (784 wyświetleń)
© Prawo autorskie 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.